Eliška Zezulová

foto (2)Jméno psa: A3ch Alabama of Redfest “Lexi”

Plemeno: Border kolie

Datum narození: 9.12.2012

Kategorie: LA3

 

Když jsme se rozhodli pořídit si borderku počítala jsem s nejhořším, neboť mě všichni varovali, že jsou to blázni psi. Když jsem ale s Lexi přišla poprvé na cvičák, všichni se podivovali co je to za borderku, většího flegmatika svět neviděl. Začínala jsem být zoufalá, neboť agility bylo pro mě větší zábavou, než pro Lexi a nedařilo se mi nijak přesvědčit Lexi o opaku. Věnovala jsem Lexi mnoho času a úsilí a možná tomu pomohl i čas ale důležité bylo, že jsem to nevzdala. Naučila jsem se Lexi správně motivovat a dnes agility miluje. Začínáme také slavit první úspěchy a hlavně zrychlujeme!
Kromě agility se věnujeme také pasení oveček, do kterých je úplně blázen a jakmile je u ovcí tak perfektně natrénovaná poslušnost je ta tam. Největší utrpení je pro ní na výstavě, čemuž se naštěstí věnujeme jen okrajově.
Lexi mi obrátila život vzhůru nohama, ale musím říci že k lepšímu. Naučila jsem se s ní spoustu věcí, jako je například trpělivost a obohatila můj život o spoustu nových zážitků, radostí a přátel.

foto (6)Jméno: Angee Wallachian Flower

Plemeno: Border kolie

Datum narození: 25.1.2015

Kategorie: LA3

 

Angee je můj vysněný agility pes. Přála jsem si “magora” a moje přání bylo vyslyšeno. Druhou borderku jsem měla vymodlenou, přála jsem si hnědou fenečku a už to vypadalo že se ji nedočkám. Narodila se jako poslední se 4 hodinovým zpožděním oproti svým sourozencům, když už si všichni mysleli že už je porodu konec. Narodila se jako jediná hnědá, proto je to můj dar z nebes 🙂 Angee jsme si ihned zamilovali a Lexi ji velmi rychle přijala jako člena smečky. Díky Angee neskutečně ožila a teď je to nerozlučitelná dvojka. Angee je v mnohém jiná než Lexi, a to předvším v tom že jde do všeho “po hlavě” než Lexinka, která jde na všechno hlavou. Místo hecování a motivování ji spíše musím krotit, a už velmi brzo jsem ji přestala stíhat. Angee je neskutečně rychlá a zapálená, jen přestává v euforii přemýšlet. Věřím všakm že s dávkou trpělivosti a úsilí vytvoříme nepřekonatelný tým.

 E12 klub (14)

Úspěchy – Lexi

Výstavy: výborná
Zkoušky: ZVOP, ZOP
Agility: LA3 – Lexinka je A3CH šampión

Mistrovství border kolií 2019 – 5. místo v družstvech

 

Úspěchy – Angee

Zkoužky: NHAT a OB-Z
Agility LA3 – Angeenka si aktuálně plní druhý rok zkoušek na šampiona A3Ch.

Největší úspěchy:

Kvalifikace na MR ČR 2019
Umístění: V družstvech jsme jen v tříčlenném družstvu skončili na krásném 6. místě a v jednotlivcich na 36. místě ze 130 psů.

Mezinárodní mistrovství border kolií 2019 – Soutěž Tachyon Trophy 5.místo ze 120 psů
Brit cup 2019 – 2. místo
Brit cup 2017 2. místo
Hranické hrátky 2017 – 1.místo

http://elysiadream.cz/wp-content/uploads/2017/10/22171817_1707868312580815_292342207_o.jpg