Photo_1660369138816
Instruktor Hoopers Monika Němcová
Screenshot_20230118-202559_Facebook
Plánované akce a přihlášky najdete v rezervačním systému Dogres

Intenzivní trénink Hoopers 4.6.2023 v Trnavě (SR) Děkuji za pozvání.

Intenzivní trénink Hoopers pro začátečníky i pokročilé 8.4.2023 10-13 agility hala Rožnov p.R. Více…

Intenzivní trénink Hoopers pro začátečníky i pokročilé 2.4.2023 13:30-16:30 agility hala Rožnov p.R. Více…

Intenzivní trénink Hoopers pro začátečníky i pokročilé 5.2.2023 13:30-16:30 agility hala Rožnov p.R. Více…

Intenzivní sekvenční trénink Hoopers 22.1.2023  13-16 – Dogcentum hala Rožnov p.R. Více…

VIDEA Z INTENZIVNÍCH TRÉNINKŮ A KURZŮ PRO ZAČÁTEČNÍKY A POKROČILÉ TÝMY

« z 12 »

16. srpna 2022 proběhly klubové závody Hoopers,

které pro své účastníky letního kurzu připravila Monika Němcová. Sešly se tři skupinky, které trénovaly samostatně, byly rozdělené do dvou kategorií, začátečník a pokročilý. S parkůry si všichni hravě poradili/ pobavili/překvapili 👌 a proto si všichni zasloužili balíčky s pamlsky pro pejsky a medajle ti nejlepší 🥇 Pro Monču bylo odměnou vidět jak si to všichni užívají, těší se s úspěchu druhého a hlavně co vše se za těch pár týdnů naučili 👏
Blahopřejeme vítězům!
u-zajicka-logo

Hoopers je nový psí sport,

který vznikl v USA, kde se stále rozvíjí a nabírá na dokonalosti. Po dvou letech kdy se v ČR Hoopers objevil založili v Kopaninách u Aše Klub Hoopers. Od roku 2019 se věnují zpracovávání databáze aktivních základen v České a Slovenské republice a veškerým informacím (řád, základny, stanovy, probíhající kurzy, intenzivní tréninky, semináře, závody).

Spousta lidí žije v domnění, že Hoopers je odnož agility. Je těžké tuto domněnku jednoznačně potvrdit, ale i zavrhnout. Posuďte sami.

Hoopers má 5 typů překážek: oblouky, barely, branky, tangomat a tunely o šíři 80 cm a v maximální délce 3 m. Překážky jsou všechny zdolávány pouze probíháním. Žádné přeskoky, zóny či ostré otočky apod.

Soutěží se ve dvou velikostních kategoriích podle velikosti pejska a v šesti výkonnostních kategoriích podle náročnosti a šikovnosti týmu.

V Hoopers jsou překážky koncipovány tak, aby co nejméně zatěžovaly pohybový aparát psa a tím vlastně umožnily účast všem psům bez rozdílu rasy, věku a handicapu. Pes učí zdolávat překážky tvz. na dálku vysíláním co nejdále od psovoda. Pes se učí přemýšlení a samostatnosti. Postupové kategorie samozřejmě zvyšují náročnost parkurů.

Hoopers je sport vhodný pro věkovou kategorii psovoda od 3 – 100 let. V tomto sportu si své tempo a náročnost každý určuje sám. Psi se učí odpoutat od psovoda a pracovat s překážkou na dálku, učí se samostatně přemýšlet a reagovat na pokyny svého psovoda. Pes běží svým přirozeným tempem na další a další překážky v parkuru a učí se je samostatně vyhledávat. Běh je pro psa přirozenou a oblíbenou aktivitou, kterou si v tomto sportu maximálně užívá.

Výňatek textu klubu Hoopers cz